Humanitarna akcija na sportskim terenima – danas nogomet i košarka, sutra se od jutra trči za Ivana

Svi koji žele pomoći u prikupljanju novca za nabavku terapijskog odijela za Ivana Sovića i pridružiti se humanitarnoj akciji 105.5 krugova za Ivana koju je, na inicijativu svoga člana Alena Lukinovića, pokrenuo Atletski klub Križevci, mogu doći sutra, u nedjelju 13. travnja, na Gradski stadion u Križevcima. Start utrke je u 9 sati kad će i Maslačci istrčati s maratoncima počasni krug, ali trčanje nije uvjet za sudjelovanje. Trčat će oni koji žele i koliko žele, dok drugi mogu podržavati sudionike s tribina jer se nekoliko atletičara rekreativaca sprema otrčati 105.5 krugova, odnosno 42.195 metara koliko iznosi najduža trkačka atletska disciplina maraton.

Ivan Sović je mladić iz Udruge Maslačak kojem će posebno dizajnirano odijelo s ugrađenim elektrodama pomoći u terapiji spastične parapareze, skupine poremećaja koji uzrokuju postepenu slabost s grčevima mišića u nogama. Njemu je kretanje bez kolica nemoguće, a vježbanje mu je zbog grčeva vrlo teško. Članovi AK Križevci za cilj su postavili prikupljanje iznosa od 7.300 eura, a trčat će duže nego što trče inače jer žele i druge potaknuti da izađu iz zone komfora.

U deset dana Križevčani su na račun humanitarne akcije uplatili više od pola potrebnog iznosa, a podršku su najavili i prijateljski križevački nogometni i košarkaški klubovi koji će danas, u subotu 12. travnja, na svojim utakmicama prikupljati dobrovoljne priloge. Nogometna utakmica 23. kola SuperSport Druge nogometne lige između NK Radnik Križevci i NK Dugo Selo počinje u 16:30, a prvo kolo košarkaških kvalifikacija za Prvu ligu KK Radnik igra od 19 sati u dvorani u Potočkoj protiv MKK Novi Zagreb.

Motivirana inicijativom ekipe trkača, u akciju se uključila fotografkinja Ana Petek. Ona za uplate na račun akcije nudi obiteljsko i/ili individualno mini fotkanje u trajanju do 20 minuta tijekom cijelog travnja (odnosno do popunjavanja slobodnih termina).

Za djecu koja će sutra doći navijati za svoje trčeće mame, tate, sestre, braću… bit će na raspolaganju veliki napuhanac kojeg na besplatno korištenje daje Winkel napuhanci, podršku u okrijepi za sudionike utrke ponudili su kafić Arteria, Robin marketi, pekara Zlatni klas, a pridružili su se Križevačko pivo, Kašik d.o.o., Black Sheep Paintball shop.

Vezano
Komentiraj

Tvoja e-mail adresa neće se nigdje vidjeti javno