[FOTO] Križevčani potopili Siščane

Nogometaši Radnika Križevci pobijedili su danas na Gradskom stadionu sisačku Segestu 6:1 (2:1) u odličnoj izvedbi na teškom terenu. Poveli su u 5. minuti preko Šimuna Šabijana koji je preciznim udarcem primorao Zrinščaka na prvu kapitulaciju, a nije mogao znati koliko će još puta morati po loptu u mrežu. Iskusni Kukoč-Petraello je u 15. minuti iskoristio jednu-jedinu veću grešku domaćina i lobom izjednačio rezultat. Križevčani su se ubrzo pribrali nakon tog šoka, a svoju vrsnoću pokazao je Medić za 2:1 u 35. minuti.

Segesta je pokušala nešto učiniti u nastavku utakmice, ali osim Kukoča nije imala raspoloženih igrača, a tomu su, svakako, doprinijeli odlični naši nogometaši u svakom duelu, a valja ponovno istaći vratara Koprića koji je dvaput izvanredno intervenirao na udarce Šimića i Čičkovića. Onda se otvorilo. Kazneni udarac na Ocvireku, siguran je Medić u 83. minuti za 3:1 a uskoro je ponovno neuhvatljiv za obranu Segeste i u 88. povisuje na 4:1. Gosti su na koljenima, a domaćini još razigraniji u sudačkoj nadoknadi. Čondrić i Ocvirek postavljaju konačan rezultat 6:1. Gem, set, meč. Ovakvom igrom mogu daleko, a posebno nas veseli nastup mladih igrača, poput Ivana Matejaša.