Nora i Iva sedme na ekipnom prvenstvu Europe, danas još brzopotezni šah

Sjajna je atmosfera u “hrvatskom korneru” na Europskom prvenstvu za mlade u šahu, javlja nam križevačka ekipa iz Praga iz Češke, gdje od 17. do 20. kolovoza Nora i Bruno Ljaljić kao dio reprezentacije od sedamnaest članova predstavljaju svoju zemlju, ali i Šahovski klub Križevci. “Dojmovi su izvrsni! Atmosfera je super i svi navijamo i odlično se zabavljamo“, kaže Norina i Brunina mama Martina. Treme više nema, a koncentrirano i napeto bit će, kažu, do kraja turnira.

Nora je jučer u paru s Ivom Vouk osvojila sjajno sedmo mjesto na 23. Europskom ekipnom ubrzanom prvenstvu za mlade u kategoriji djevojčica do 10 godina, a u nedjelju je, nakon dvodnevnog turnira u pojedinačnoj konkurenciji, osvojila 33. mjesto. Bruno je kao najmlađi dječak na turniru osvojio 40. mjesto u kategoriji do osam godina. Natjecanje se nastavlja i danas turnirom u brzopoteznom šahu i naši će mladi šahisti odigrati još osam kola.