Hrvoje Kašik i Veronika Drljačić viceprvaci Hrvatske u sprintu

Prvog dana pojedinačnog seniorskog prvenstva Hrvatske u atletici u Karlovcu, održane su i sprinterske utrke na 100 metara. Veronika Drljačić (Dinamo-Zrinjevac) osvojila je drugo mjesto s osobnim rekordom (11,72), a brža od nje bila je sjajna Mia Wild (Slavonija-Žito Osijek) koja je poboljšala vlastiti i državni juniorski rekord (11,63).

Hrvoje Kašik (Sloboda Varaždin) osvojio je srebrnu kolajnu, brži je jedino, prema očekivanju, bio njegov klupski kolega, neuhvatljivi Roko Farkaš. Prema ručnom mjerenju, Hrvoje je poboljšao osobni rekord (10,7), a Roko postavio državni juniorski rekord (10,2). Ida Šimunčić (HAAK Mladost) osvojila je četvrto mjesto na 100 metara prepone s postignućem 14,11, a i u toj je disciplini pobijedila Mia Wild. Veronika Drljačić je, prema očekivanju, ponovno obranila naslov državne prvakinje na 400 metara. Hrvoje Kašik je, ujedno, s klupskom štafetom 4 x 100 metara osvojio zlatnu medalju, a Veronika srebrnu.